Tel: +36-1/206-1884 / E-mail: mupack@mupack.hu

Webshop: +36-30/952-5328

Raktárunk címe: 1117 Budapest, Hunyadi János út 4.

Nyitvatartás: Hétfő-Péntek 8:00-16:00 (Ingyenes 1 óra parkolás)

BLOG

KÖRPÁLYÁS FÓLIÁZÓGÉP

Nyári T.
2025.06.30 13:41
KÖRPÁLYÁS FÓLIÁZÓGÉP

Még mindig kézzel csomagolod a termékeidet? Egyszerűsítsd körpályás fóliázógéppel!

Körpályás fóliázógép: mi ez és miért hasznos a logisztikában?

 

Kétségtelen, hogy a modern csomagolástechnika egyik legpraktikusabb és legmegbízhatóbb eszköze a körpályás fóliázógép, amelyet kifejezetten raklapos árucikkek gyors, biztonságos és gazdaságos fóliázására fejlesztettek ki.

 

Aki napi szinten végez raktári csomagolást, annak nem kell külön magyarázni, miért ennyire népszerű ez a készülék: ez az automatizált megoldás jelentős idő- és költségmegtakarítást nyújthat. Sőt, ha mindez nem lenne elég, stabilabb, egységesebb csomagolást is eredményez a körpályás gép alkalmazása.

 

De hogyan működik pontosan egy körpályás fóliázógép, és mikor érdemes beruházni egy ilyen berendezésbe? Cikkünk hátralévő részében erről fogunk értekezni.

 

Hogyan működik a körpályás fóliázógép?

 

A körpályás fóliázógép (vagy karos fóliázógép) különleges típust képvisel a csomagológépek között. Működésének lényege, hogy a raklap áll, miközben egy kar körbe-körbe forog körülötte egy fix pályán, és így viszi fel a stretchfóliát az áru felületére. Ez a megoldás számos esetben lehet előnyös, de különösen megéri ezt választani, ha:

 

  • a raklap túl nehéz vagy túlságosan instabil a forgatáshoz;
  • az áru sérülékeny, emiatt nem célszerű mozgatni;
  • vagy ha a padló nem egyenletes, és nem alkalmas forgótányéros gép használatára.

 

Milyen előnyei lehetnek egy ilyen rendszernek?

 

A körpályás fóliázógép alkalmazásának számos pozitív hatása lehet – az alábbiakban összeszedtük a leglényegesebb pontokat.

 

  • Teljesen automatizált működés: A körpályás gépek a fóliázási ciklust emberi beavatkozás nélkül, előre beprogramozott módon végzik. Ez minimalizálja az emberi hibák lehetőségét, valamint jelentősen növeli a napi teljesítményt.

 

  • Megbízható fóliafeszítés: A legtöbb ilyen gép rendelkezik állítható fóliafeszítő rendszerrel, ami biztosítja, hogy a fólia mindig egyenletesen, a rakomány típusához illeszkedő erősséggel kerüljön fel.

 

  • Biztonságos az árucikkek számára: Mivel a raklap nem forog, a fóliázás nem jelent veszélyt az instabil vagy érzékeny, törékeny termékekre. Ez különösen fontos például üvegből, elektronikai eszközökből vagy laza árukból álló raklapok esetében.

 

  • Gyorsaság és hatékonyság: Egy jól beállított körpályás fóliázógép, mint a stretchfóliával működő Wrapping Ring rendkívül rövid idő alatt képes biztonságosan fóliázni egy teljes raklapot, ami jelentős megtakarítást jelent idő és munkaerő tekintetében egyaránt.

 

  • Kevesebb fóliafelhasználás: A pontos, programozott fóliázásnak köszönhetően elkerülhető a túlzott csomagolóanyag-használat és a felesleges rétegek felvitele, ami által csökken a csomagolási költség is.

 

Mikor érdemes beruházni egy ilyen eszközbe?

 

Az automatikus körpályás fóliázógépek beszerzése különösen ajánlott, ha nagy csomagolási volumennel kell dolgozni nap mint nap. Ha nagyjából 30 feletti raklapot kell naponta rendezni, akkor nem is kérdés, hogy megéri-e a beruházás.

 

Akkor is megéri az eszköz beszerzése, ha a csomagolás minősége kritikus a szállítás biztonsága szempontjából, illetve akkor is, ha a munkaerőhiány vagy a kézi csomagolás időigényessége problémát jelent.

 

Mindezeken felül akkor is hasznos lehet, ha törekedsz az egységes megjelenés kialakítására és költséghatékonyságra a csomagolás során.

 

Dolgozói szempontból fontos lehet még az ergonómia is: ezek a gépek tehermentesítik a munkavállalókat, csökkentik a fizikai megterhelést, és biztonságosabbá teszik a munkavégzést.

 

Ha a fentiek elolvasását követően továbbra is bizonytalan lennél a beszerzés megtérülését illetően, vagy esetleg kérdésed merült fel a termékekkel kapcsolatban, akkor keress minket bátran elérhetőségeinken!